Alternatif Genital Siğil Tedavileri

Genital siğiller çeşitli kremler, bitkisel çözümler ve ilaçlarla tedavi edilebilir. Fakat tedavinin en etkili yolu siğillerin koterle yakılması, lazer yada cerrahi yöntemle çıkarılmasıdır. HPV'den kaynaklı enfeksiyonların tekrarlama riski göz önüne alındığında günlük hayatta alınması gereken tedbirler ve vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi de oldukça önemlidir.

HPV virüsünden kaynaklı genital siğiller günlük hayat konforunu etkileyebileceği gibi virüsün kansere dönüşme riskinden dolayı hayati tehlike de yaratabilmektedir. Bu sebeple erken dönemde virüsün ve tipinin (HPV'nin bilinen yüzden fazla tipi vardır) tespit edilip bir an önce en doğru HPV tedavisine başlanması enfekte olmuş birey için en iyi seçenek olacaktır.

Genital Siğil Tedavisinin Amacı Nedir?

Genital Siğil Tedavisinin Amacı Nedir?

Genital Siğil (HPV) tedavisinde amaç siğilleri yok etmektir fakat tekrarlanmasını önlemek içinde günlük hayatta uygulanacak tedbirleri almak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir. Ayrıca tedavide sadece siğillerin alınması değil siğilin bulunduğu dokunun da tamamen temizlenmesi amaçlanır. Genital siğiller krem, bitkisel karışımlar, kriyoterapi (yakma) ya da dondurma, siğil büyükse lazer, radyofrekans ve cerrahi ile yok edilmeye çalışılır.

Genital Siğillerim Var Ne Yapmam Gerekiyor?

Genital Siğillerim Var Ne Yapmam Gerekiyor?

Genital siğil tedavi süreci kişinin kendi gözlemleriyle başlar. Vajina, penis, makat, kasık hatta ağız, baş ve boyun bölgelerinde görülebilen bu siğillerin ilk belirtisi kaşınma, kızarıklık ve et beni gibi görünümlerin oluşmasıdır. Özellikle çok eşli cinsel hayatı olan kişiler, risk grubunda olduklarını bilerek benzer belirtiler gösterdiklerinde uzman bir hekime başvurmaları en doğru seçenek olacaktır. Çünkü genital siğil tedavisinde başarı siğile sebep olan HPV'nin ( Human Papilloma Virüs ) hangi tip olduğunun belirlenmesi ile doğru orantılıdır. Genital siğil şüpheniz varsa zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Gizlilik İlkesi

BİZE ULAŞIN

HPV Genital Siğil Konusunda Bilgi Alın